Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Balans postaci
#21
balans w czasie edycji? <śmiech na sali> mieliście ładny poradnik z tabelkami ,wszystko ładnie opisane ,a teraz narzekacie? trzeba było wybrać inna profe w takim razie a nie jęczeć w czasie edycji.


(16-06-2017, 04:05)Cive napisał(a): Tak sie sklada ze brollym gralem na poprzedniej edycji. Chce nerfic gohana i placzesz ze macie gohana w teamie a na to ze ja sam nim gram juz nie patrzysz?... Co do tego ze troche dostajemy tez sie nie zgodze bo dzis to wy dostawaliscie 4 v 3 ale odbiegamy od tematu Raav na acc makerze jest ze ma 0 abso. Jak sie nie myle to na starym s2 dostal abso ale po przeniesieniu balansu z s1 na s2 je stracil
dostajemy przekope? zabijacie 600lvle od nas ledwo ,a jak ty padniesz to już nie wracasz na bitkę i masz czelność coś o przekopie mówić ? wiele razy dostawaliście w listwe 2v3/4/5
Odpowiedz
#22
(16-06-2017, 15:47)dorpaz napisał(a): @Adox
jak zbuffuja lape brollyego to mozna znerfic spell.. wy wgl nie bierzecie pod uwage tego ze z lapy w pvp sie nie trafia z konca ekranu jak u kulkowcow.

Tylko ze lapa bije sie 2x mocniej.

Jak sie wbije 170-180 str na czysto i ulti glovy+8-10 to sie sama lapa zabija te 170-180 str to juz za tydzien ludzie beda mieli. a to wlasnie patrzy sie pod te skille. ja jedynie mowie o nerfie brollasa patrzac na goka,vegete a nie na inne profy bo jest lepszy w spellu+lapie i praktycznie hp od nich obydwu a jak ulepszy teraz goka lub vegete to bedzie tak ze ta profa bedzie w chuj op. nerf brollasa jest poprostu najlepszym wyjsciem.
bo to jest tak zrobione ze saiyany>tanki i ballowce > saiyany. wiec nigdy nieporownoj ballowca do saiyana bo wlasnie ogarniety ballowiec > ogarniety saiyan wiec niepatrz ze ballowce napierdalaja jak pojebane bo one tylko tak bija w profy bez melee abso.

Bomba co do zmian w trakcie edycji zawsze byly robione wtrakcie po to masz 999 lvl max zawsze mozna zrobic new chara jak ci sie nerf niepodoba, jakos moj spc dostal nerfa i nieplakalem nawet sam bylem za nerfem bo byl przesadzony.
Odpowiedz
#23
ty chcesz cos nerfic bo nikt nimi nie gra.. wyexpij tego goka wbij te 180 str jak tu piszesz i wtedy porownamy.. to tyczy sie tez vegety

wy chcecie robic balans w trakcie edycji, ponoc balans byl robiony, a na tym serwerze balans jest robiony przesz placzkow, jak od kogos padna to wtedy forum i jazda.
ostatnio slyszalem ze op jest spc/freezer/gohan, nagle brolly, a serwer juz kilka edycji ma Duży uśmiechD
Odpowiedz
#24
(16-06-2017, 16:09)dorpaz napisał(a): ty chcesz cos nerfic bo nikt nimi nie gra.. wyexpij tego goka wbij te 180 str jak tu piszesz i wtedy porownamy.. to tyczy sie tez vegety

niemusze bo gralem gokiem i vegeta jak byly testy przed startem s2 i mowilem vulturowi ze brollas odstaje od goka,vegety zostalem zignorowany. i teraz takie sa tego skutki.
Odpowiedz
#25
Dorpaz-server kilka edycji ma ale brolly dostal buffa edycje temu a mianowicie zmiane przyrostu hp z 30 na 35 na lvl a, ze na ostatniej edycji nie bylo pvp bo bylo strasznie malo graczy to nie mial nawet kto narzekac, ze jest za silny bo nikt tego nawet nie sprawdzal

Co do tego, ze zmiany w trakcie edycji- na poczatku juz bylo pisane odnosnie cella i tuffla aby im dac ki abso, ze nie weszlo mozna napisac teraz. Przeciez ja tylko napisalem, zeby brollasowi zmniejszyc hp o 900 a ty placzesz jakbym ci chcial 5 k zabrac to wlasnie w momencie kiedy ludzie powbijaja ten max lvl i sa wary robi sie balans bo wtedy widac co jest za slabe co za silne. Osobiscie uwazam, ze gohan/brolly sa do nerfa lekkiego chodzi tu o hp a tuffle/cell i EWENTUALNIE shenron i c17 mogliby dostac buffa. Porownaj sobie brolliego do goka. Roznicy w hp praktycznie nie ma masz lepsza lape i to sporo lepsza a ze spella bijesz 8 k mniej z czego goku ma strasznie duzy rozrzut dmg z ttk wiec wyjdzie, ze roznica dmg sredniego to jakies ~~5k a ttk jest wave ktorym trzeba jeszcze trafic. Wniosek-goku jest slabsza wersja brollasa wiec moim zdaniem odjecie brollasowi troszke hp byloby sprawiedliwe

@dorpaz ja wiem, ze tabelka tabelka a w praktyce to sie troche rozni ale tu jak na dloni widac roznice tak samo jak smutne jest to, ze meteo self zadaje u tuffla 3 k dmg wiecej niz ee a zabiera 5%+500 hp i ma tragiczny obszar.
Odpowiedz
#26
co do C17 (bo ta postać mnie interesuje) to najgorsze jest to, że nie ma do czego porównać jego dmg z ręki, a w dodatku ma target. dla graczy którzy NIE UZYWAJĄ BOTA bo to edycja NO CHEAT (dla tych którzy jeszcze tego nie wiedzą) jest to troche problem, poniewaz są bardzo wygodne postacie z targetem ale za to z ballem i w pvp jest to bardziej przydatne. Do expa bardziej wygodne jest aoe, a od tego moze byc taki freezer który ma cudowny dmg z aoe, albo nawet namki z tsui. Mam na mysli ze c17 (pewnie podobnie do shenrona) nie wydaje się w niczym odstawać od innych a w dodatku special spellem który posiada tez C18 Niezdecydowany


@Adoxv20
I takim to ja bym pograł : P


@@
tylko nie nerfcie c18 ani zadnego ballowca X D jak juz to tą trutke bo ona robi robote
[Obrazek: iKg9T7R.gif]
Odpowiedz
#27
cive nie mam jak porownac goka czy vegety bo ich nie ma.. jak sie wyexpia zrobia questy/eq/skille to wtedy sie sprawdzi
Odpowiedz
#28
@yalesz

co do c17 to on ma lape jak janemba,heal wiekszy od videlki teraz nawet ma duzy heal+edb ma takie same jak c18. ogolem byl pomysl zeby dac obszarowke c17 ale byl placz ze bedzie drugim freezerem. wedlug mnie wymienienie edb na auto destruction z zasiegiem be bylo by dobrym pomyslem. a vultur napewno ma jakas grafike do tego w rekawie.
[-] Polubienia: 1 Użyktownik Lubi post Adoxv20:
  • yalesz
Odpowiedz
#29
(16-06-2017, 14:33)Adoxv20 napisał(a): Nikt niema takiego info balansu jak ja aktualnie wiem jaka kazda profa odstaje,i jest chujowa.
No nie wiem kto uwazal przed edycjetemu, ze SPC pada od "OP" bubka w 0.5 sec przez wypalanie many. Kto twierdzil, ze videl jest najbardziej zbalansowana profka Duży uśmiech.

Mylisz sie w paru wzgledach bo ja mam statystyki lapy i spellow zrobione na skrypcie, ktory wykazuje najmniejszy hit i najwiekszy. Siedzialem 1 charem na trainach przez parenascie minut i wnioski sa takie:

Po pierwsze smiech na sali, ze dmg w graczy zostal zredukowany a dmg z trutki kulek nie. Nie gram tutaj i mnie nie obchodzi jak tu balans wyglada ale sytuacja obecna jest smieszna.
Na 50% pvp 1/4 dpsa z najlepszej kulki(videl) w cel z full agi/full eq pod pvp to trutka robi 1/4 dpsu a 3/4 to obrazenia fizyczne. 6k dps  z kulki i 2k dps z trutki(czasem nawet moga sie 3 nalozyc ale srednio sa dwie). teraz redukujac dmg do 33% macie ~ 4k dpsa z kulki i 2 k dpsa z trutki. Trutka zostala i jest duza czescia dpsu a postacie z lapa nic nie zyskaly. Ogolnie to teraz pewnie najlepsze kulki dzieki trutce bija wiecej lub tyle samo co najlepsze lapy(brolly,trunks,vegeta,goku) Duży uśmiech. #jebackulkiiichrakbalanz 

PONIZSZE RZECZY TESTOWANE BEZ EQ NA DMG

Janemby buffowac lapy nie polecam bo dosc mocno sieka i spell ma okej + doskok i full heal . Ogolnie jak dla mnie dobra profka.
Best hit : LAPA 33531 (ULT SWORD) 35399 (KI SWORD) btw. jak ktos ma best hit 33531 a druga osoba ma polowe tego to ich sredni dps tez jest o polowe mniejszy, wiec mozna sobie porownac o ile ktos wiecej bije.
SPELL NENDO 91501 - 98546 S KAME 58397 - 77806

Gohan z kulki majac 100 furie moze dorownac videlce na black kapsie, ale zakladajac ze nigdy nie bedziesz utrzymywal 100 furi bo to nierealne w pvp to videlka ma najlepsza kule(27476 best hit + trutka) . Zakladajac, ze nawet jak jest na tych 100 furaich to videlka jak dolozy crit achiv to i tak bedzie wiekszy dps robila z lapy na black kapsie. 

Lapy sajanow:
Brolly: 37645 
Goku : 34162
Vegeta: 36153

Cell: 32836  // Goku nie ma slabszej od cella =D 

Na 160 skilla z kaiokenem lapa i spell bija podobny dps u wiekszosci prof. Czyli jest 50/50 . Na obecnych skillach( nie wiem ile tam macie ze 180 ? ) To moze wyjsc 65/35 dla lapy.


Tu macie C17

C17
HP 45750
LAPA 31983 DPS 85 rage 95k no crit achi
SPELL EDB 92428 - 101338 S KAME 42125 - 57941

Do poki sa te kulki to balansu fajnego nigdy nie bedzie. Rakowe gowienka, ktore robia za duzo a nie wymagaja niczego oprocz zaznaczenia. Z edycja gdzie weszlo wypalanie many + trutka to kulki dostaly dodatkowego buffa, a lapie te wysysanie nic nie daje bo co 5 sekund masz kapse na full mane i na 999 mana nie jest problemem.


BTW JUZ WIEM JAK DZIALAJA VULTUROWE PROCENTY. Na tym starym silniku, gdzie sa wszystkie 8,54 w spellu podajesz 2 wspolczynniki mina, maxa, minb i maxb ktore zmieniaja dmg spella.

Np min = -2.0 , max =- 3.2 I vultur po prostu nerfil te wspolczynniki o 4%, czyli dla obecnego przykladu wychodzi min = -1,92 i max =- 3,072. Zaraz pogrzebie w kodzie i znajde jak sie przeliczaja te min i max na koncowy dmg spella to moze w koncu vultur bedzie mogl sobie przeliczac o ile zmienic wspolczynniki by koncowo zmniejszyc dmg o te 4% itp Duży uśmiech.


EDIT:
min = (int32_t)((player->getLevel() / minl + player->getMagicLevel() * minm) * 1. * mina + minb);
max = (int32_t)((player->getLevel() / maxl + player->getMagicLevel() * maxm) * 1. * maxa + maxb);

Nie wiem czy vultur uzywa minl/maxl i maxm i minm, ale z tego co widze to duzo otsow uzywa tylko mina i minb.
czyli na ludzki jezyk min dmg ze spella = (level/mlvl) * (mina+minb) * przelicznik postaci(transa)
max dmg = (level/mlvl)* (maxa+maxb)* przelicznik postaci(transa)

EDIT2: maxl - max lvl i maxm - max mlvl, to samo z min. W sumie wychodzi na to, ze nerfiac o 4% kazdy przelicznik to nerfimy dmg o 4%. W takim razie nie wiem jak napisany jest system transow/eq/achivow, ze tak dziwnie sie dmg zmienia. Moze vultur zle przeliczniki nerfil(np tylko 2 zmienial zamiast 4 ? Chuj go wi Szczęśliwy)
Odpowiedz
#30
Patrzac na cella to ma lape 165% a goku 160% czyli vultur ma cos zjebane w przelicznikach bo te numery powinny byc prawidlowe ze cell powinien miec lepsza lape niz goku chyba ze jakims cudem przez 5 min ci cellem best hit niewszedl.
Co do andro to wtedy sie niemialo 190 kb. taki didus ma 192 kb. to jest o 41 kb wiecej niz na s1. wiec balans inaczej wyglada.
+ jak bys niewiedzial vultur zmienil sai sei + naprawil buga z wysysaniem wtedy z samej lapy spc sie zjadalo mane w 4 sec dlatego jak buubek usiadl na tobie z lapa+spellem to insta capsa musiala leciec.
+ jaba on dmg slabego niema tylko jego iku jest pierdolniete. w spc 1 hit ze spella = 1k many a jaby 5k. w pvp to spc jest lepszym tankiem niz jaba bo jaba niemoze latac na iku jedynie 1v1 moze byc na iku. a teraz pvp jest zrobione pod teamy wiec to wogole niema sensu.
Co do trutki to w 100% sie zgadzam.
+ c18 bez bota jest w chuj silniejsza niz z.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu