Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Balans PVP
#1
Siema! Jak już słyszeliście z discorda przeprowadziliśmy balans pvp w gronie administracji a później administracji+supportu(tutorzy) teraz nadszedł czas na ostatni etap testów tzn testy ze wszystkimi graczami.
Testy odbędą się w dniach:

30.10.2020- postacie z 500 lvl
31.10.2020- postacie z 999 lvl

Po skończeniu testów w piątek i sobotę server testowy zostanie wyłączony a my zbierzemy wasz feedback i wprowadzimy ewentualne poprawki. Jeśli uznamy, że poprawek będzie bardzo dużo nie wykluczamy przeprowadzenia drugiej tury balansu.

Oczywiście nie byłoby testów bez changeloga który cóż jest dość obszerny. Pierwotnie chcieliśmy wprowadzić niewielkie zmiany aby po prostu wyrównać niektóre postacie, lecz uznaliśmy, że balans jest czymś co warto zrobić solidnie i na co warto przeznaczyć więcej czasu, ale dość o tym. Balans na lvlach 1-300 został zrobiony całkowicie od nowa a szczegóły zmian właśnie na tych lvlach zostaną udostępnione w oddzielnym temacie, w tym temacie zaś skupimy się na zmianach które mają znaczenie dla naszych testów pvp czyli tego co zmienia się po 300 lvlu.


Zmiany dla wszystkich profek:
-Super kamehameha zadaje takie same obrażnia niezależnie od profesji skaluje się z lvlem i bije około 90 k na 999 lvlu
-Gran aura ma teraz znacznie mniejszy rozrzut w leczeniu
-Paraliż nakładany przez bronie melee doczekał się małego reworka, teraz trwa dłużej lecz jest słabszy. Do tego praliże się nie stackują.

Goku:
Goku z założenia zawsze miał być postacią która jest na początku słaba ale wraz z lvlem mocno rośnie w siłę tzn postacią dla wytrwałych niestety przez edycje fun na których max lvl przekraczał 1500 oraz bot był dozwolony goku dostał masę nerfów przez co nie radził sobie zbyt dobrze, był postacią która na 900 lvlu faktycznie byłą ok ale nic więcej a przecież dotrawnie do tego 900 lvla goku było nielada wyzwaniem.

-Ten times kamehameha zmniejszony rozrzut dmg
-Genki dama znacznie zmniejszony rozrzut dmg
-Ten times kamehameha dmg +8%

Vegeta:
-Vegeta był ciekawą postacią ale za bardzo przypominał goku. Długo myśleliśmy jaką zmianę dodać aby odróżnić trochę te postacie doszliśmy do wniosku, że dodamy vegecie mechanikę której goku nie posiada.

-Final shine dmg +2%
-Final shine nie zabiera hp
-Final shine ma teraz szanse nałożyć paraliż (tak jak supernova)
-Explosion nie zabiera hp
-Explosion zmniejszony obszar o 1 sqm z każdej strony

Trunks:
-Trunks spełniał swoją rolę jako najpotężniejszego melee dps'a w grze miał też niegłupią przeżywalność i całkiem mocny ki dmg. Doszliśmy do wniosku, że ukierunkujemy go w jedną stronę.

-Ki dmg -4%
-Melee dmg +5%

Gohan:
-Gohan był fajną postacią która posiadała mocny melee dmg i nienajgorszy ki dmg lecz ze względu na jego specyfikacje był on gorszy do expa niż byśmy tego chcieli.

-Melee abosrb -2%
-Ki absorb +2%
-Od teraz gohanowi sword fighting leci tak samo jak ki blasting (na prośbe graczy) a jego melee dmg powinien być podobny do melee dmg vegety.

Brolly:
-Brolly jest postacią z której jesteśmy całkiem zadowoleni posiada on drugie najmocniejsze dmg melee w grze do tego największy przyrost hp na lvl w grze a jego minusem jest niskie ki dmg

-Renzoku kikouha zmniejszone dmg o 15% (bilo więcej niż bakuhatsuha)

Bardock:
-Bardock jest najnowszą postacią i nie ukrywamy, że na jego pierwotny balans nie poświęciliśmy za dużo uwagi przez co tak jak do reborn transa wydawał się całkiem okej tak po reborn transie był najzwyczajniej słaby.
Bardock jest prawdopodobnie najtrudniejszą postacią do expa w grze i chcemy aby tak pozostało za to jego pvp na większym lvlu powinno mu to wynagradzać.

-Riot javelin zmniejszony rozrzut dmg
-Dmg ki za last transa -3%
-Dmg ki za fusion transa +12%

Namek Warrior:
-namek warrior był po prostu za mocny, posiadał on dosłownie wszystko. Duzo hp, duże absorby całkiem mocny melee dmg oraz mocne dmg ki jedynym jego minusem był obszar last spella (wave). Chcielibyśmy ukierunkować go w jedną stronę kosztem innych.

-chobakuretsumaha zmniejszone dmg o 7%
-Heal -5%
- hp za transy zmniejszone o 2500
-melee dmg + 4%

Namek spellcaster:
-Namek spc jest najtrudniejszą do zbalansowania profką ze względu na swoją specyfikę do tego jako, że jego dmg z super kamehameha było bardzo duże to stracił trochę przez tą zmianę co jeszcze bardziej utrudniło nam ustalenie co w zasadzie trzeba mu zmienić

-Chobakuretsumaha zmniejszone dmg o 3%
-Mafuba zmniejszone dmg o 20%
-ki absorb na fusion transie zwiększony z 0 do 5%

Shenron:
-Shenron był kolejną postacią obok namka warriora która wyglądała na za silną połączenie jego technik specjalnych omega blow oraz super charge tworzyło z niego mocnego dpsa który przy okazji był tanky... Bardziej tanky niż powinien.

-Przyrost hp na lvl zmniejszony z 30 na 25
-Negative karma ball dmg +4%

C18 oraz c17:
-Oba androidy dostał jedną taką samą zmianę dlatego opiszę je razem. Zarówno c18 jak i c17 miały ten sam problem. Były to postacie które miały dosłownie wszystko pośrodku idealne dla tych którzy nie mogli się zdecydować kim grać ale jednocześnie przez to nie wyróżniały się niczym i był trochę nijakie co postanowiliśmy zmienić.

-Absorb ki u obu androidów zwiększony z 15 na 17%

Cooler:
-Cooler również stanowił wyzwanie przy balansowaniu go. Był on magiem który stoi na końcu ekranu paraliżuje zadaje nie głupie dmg a jak już do niego podejdziemy to i tak nie łatwo nam go zabić przez duże abso i ogromny heal. W walkach 1 v 1 nie był zbyt dobry ale na walkach wieloosobowych był jedną z najlepszych postaci postanowiliśmy namieszać trochę i zmienić go w typowego maga o jeszcze większym dmg ale jednocześnie sprawić, że nie będzie już tak bezpieczną postacią

-Heal -10%
-Supernova zmniejszony zasięg z 6 na 5 sqm
-Absorb zmniejszony z 10/10 na 7/7
-Hp za transy +1000
-Supernova zwiększono dmg o 8%

Freezer:
-Freezer był postacią która w zasadzie nie była mocna na żadnym etapie gry. Zdecydowanie jego mocną stroną jest spory ki dmg, ale niestety nie był on na tyle mocny aby wyróżniał się. Dodatkowo freezer tak jak i spc również stracił część swojego dmg przez zmiane super kamehameha, postanowiliśmy zmniejszyć mu trochę przeżywalność ale podrasować dmg i uczynić z niego zabójce bazującego na ki dmg.

-Przyrost hp na lvl zmniejeszony z 30 na 25
-Hp za transy +3000
-Evil energy +5% dmg
-Melee dmg +5%
-Lekkie zwiększenie ki dmg na last transie (ki dmg na fuzce pozostaje taki sam)


Janemba:
-Jaba był postacią którą również ciężko zbalansować. Z jednej strony miał słaby heal (gran aura) z drugiej usuale rage umożliwiało leczenie się za 100% hp lecz koniec końców był chyba jedną ze słabszych profek i zdecydowanie jedną z najmniej wybieranych postaci. Chcemy aby więcej graczy decydowało się na grę janembą, bo postać jest interesująca a nie dlatego, że jest potrzebna do otworzenia janemba tower questa.

-Usuale rage poprawiono błąd gdzie czar nie leczył nas wcale gdy mieliśmy za dużo bonusu heala na wysokim lvlu
-Usuale rage odnawia teraz 75% max hp zamiast 100%
-Gran aura heal +4%
-Melee dmg +10%

Cell:
-Cell był postacią świetną do expa ale słabą do pvp sczególnie na h lvlu dodaliśmy mu mechanikę która sprawi, że będzie bardziej interesującą postacią w pvp a jednocześnie nie będzie silniejszy w pve.

-Specjal sharp skin zwiększono czas trawnia z 12 do 20 sekund
-Specjal sharp skin zwiększono dmg z 8 do 12%
-Specjal sharp skin zwiększony cooldown z 30 do 90 sekund
-Explosion zasięg zmniejszony o 1 sqm z każdej strony
-Explosion nie zabiera już hp
-Explosion dmg -5%
-Destructo disk koszt many zmniejszony do 100
-Destructo disk zasięg zmniejszony z 4 do 3 sqm
-Destructo disk dmg +13%
-Destructo disk koszt hp zwiększony do 9% max hp+900 hp
-Naprawiono błąd który zmniejszał hp jakie zabiera nam destructo disk o % naszego absorba. Teraz nic nie redukuje hp pobieranego przez czary.

Tuffle:
-Tuffle podobnie jak cell był słąby w pvp na h lvlu ale za to miał piekielnie dobry exp dzięki podobnej mechanice która dodaliśmy celowi będzie on mógł zadawać (jak na tanka) duże ilości dmg kosztem dużej ilości hp co również ułatwi przeciwnikom zabicie go jeśli nie będzie uważać.

-Specjal sharp skin zwiększono czas trawnia z 12 do 20 sekund
-Specjal sharp skin zwiększono dmg z 8 do 12%
-Specjal sharp skin zwiększony cooldown z 30 do 90 sekund
-Evil energy dmg -4%
-Usunięto koszt ki/sec z reborn transa
-Meteo self koszt many zmniejszony do 100
-Meteo self dmg+12%
-Meteo self zwiększono koszt hp z 2 %+500 do 9%+900
-Naprawiono błąd który zmniejszał hp jakie zabiera nam destructo disk o % naszego absorba. Teraz nic nie redukuje hp pobieranego przez czary.

Buu:
-Buu był czystym tankiem i niczym więcej co nie wydawało się złe lecz nie był on najbardziej atrakcyjnym wyborem. Większość osób która chciała grać tankiem mimo wszystko decydowała się na inne postacie gdyż mimo tego, że buu faktycznie był najbardziej tanky z ich wszystkich to nie miał on dmg.

-Curse healing zmieniono na target 1x1 z zasięgiem na cały ekran
-Curse healing dmg +10%
-Udebunrikoge Ki zostało zbufowane i bije niewiele mniej niż genocide attack
-Czar henka beam ma teraz koszt 40 rage oraz cd 10 minut oraz tworzy 1 ciastko zamiast 3
-Ciastka stworzone przez buu mogą być używane tylko i wyłącznie przez niego i po zjedzeniu ładują rage około 60% gorzej niż black capsule. Ciastka te mogą być używane jednocześnie z black capsułe dzięki czemu buu może utrzymać ponad 90 rage w walce.I tym kończymy changelog balansu na h lvl, serdecznie zapraszam do dyskusji i do komentowania. Jaka postać waszym zdaniem będzie najsilniejsza i jaka będzie najsłabsza?! Do zobaczenia na testach.


*Podane wyżej zmiany nie są ostateczne i wszystko może się zmienić po testach pvp.
[-] Polubienia: 2 Użytkowniów Lubi post Cive:
  • , Vultur
Odpowiedz
#2
Wkoncu coś się dzieje mam nadzieje że server light dłużej przeżyje
Odpowiedz
#3
Gram postacią o profce Cooler i zdecydowanie ma za mało hp jak i absorba . Mam staty ok 110 def i ene. Freezer ma wiecej hp i jeszcze 500 gratis po propozycji bilansu. Janemba ma bardzo mały zasięg naj czaru nedrouki co tez przydało by się zwiększyć o jedna kratke. BuuBuu powienien zostać zwiększony czar ki bo na lascie to małą ma moc . reszte propozycji uważam za ok . Pozdrawiam
[-] Polubienia: 1 Użyktownik Lubi post piotr:
  •
Odpowiedz
#4
Wszystko ladnie pieknie ale co do tej super kamki to wogole przemyslane bylo?

Z tego co pamietam buubek na 999 lvlu z super kamki bil cos miedzy 58-63k.

Freezer z super kamki na 999 lvlu bil 100-115k

Wiec patrzac na ta zmiane to freezer dostal minus 10-25k dmg w super kamce, kiedy taki buubek dostal buffa na jakies 30k dmg?

Niedosc ze freezer traci 5 hp/lvl co prawda na 999 lvlu to 2k roznicy to w zamian dostaje tylko 5% dmg do ee, znaczy wiem ze % dmg na dbp sa zjebane i te 5% moze zmienic 120k dmg do 140k ale i tak troche Szczęśliwy.

Nie lepiej ta super kamke zmienic pod klasy? cos w stylu:

Tank = 50k dmg
Saiyan = 65k dmg
Ki= 80k dmg
SPC/freezer 100k dmg

Przypominam ze na funie freezer bil ze spelli wiecej niz spc przez jego dmg scalling.


+ tak naprawde nielepiej wogole wyjebac ta super kamke wpizdu? kiedys super kamka sluzyla albo do parala albo double kamka zeby typa na hita w 0.1 sec wybombic,
Teraz jak sa glovy itd pod parala czy ona wogole jest potrzebna? wiem czaje ze niby pod 1v1 itd ale na dbp takie cos jak pvp 1v1 istnieje w bajce.

Wiec tez dodal bym test bez super kamki zeby zobaczyc jak to by wygladalo gdyby jej niebylo.

Na dbp zawsze brakowalo grupowego pvp przez to mam na mysli koordynacji gildiowej praktycznie kazdy guildwar byl kto zaznaczy pierwszy ten wygrywa.

Nielepiej ten system zmienic ze trzeba conajmniej 3 osob zeby zabic 1? Wiem zaraz bedzie placz co z solo graczami ale tak naprawde czy solo gracze cos na dbp wogole robia? Sam z aelem probowalismy sie bic we 2 z top gildiami rewolta/segirami/pawelkami i na low lvlach zawsze dawalismy rade a na tych high lvlach juz sie tylko gildie liczyly wiec predzej czy pozniej ci solo gracze i tak musza znalesc se gildie.


Oczywiscie te liczby dmgowe to daje na starych statusach.
[-] Polubienia: 1 Użyktownik Lubi post Adoxx:
  •
Odpowiedz
#5
Co do dmg kamki wyglada to tak:

obecnie na 999 lvlu super kame zadaje 95300 dmg oczywiscie na kazdej profce. Wiekszosc profek zyska/straci na tym do 5 k dmg, profka ktora zyska najwiecej to c17 przyrost +7219 dmg na 999 lvlu. Majin buu przed zmiana bil 102902 wiec traci on 7372 dmg. Najwiecej dmg stracil freezer (okolo 30 k dmg) co wydaje się dość sporą stratą dlatego dostal buffa melee i ki dmg. 5% nie brzmi jak dużo ale przy dmg rzędu 180 k jest to 9 k dmg na obszarowym spellu. Wiadomo, ze wszystko będzie jeszcze raz testowane w piątek i sobotę i zobaczymy co będzie wymagało zmian.
[-] Polubienia: 1 Użyktownik Lubi post Cive:
  •
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu